Pages

24 Ekim 2011 Pazartesi

Van'a yardım için ne yapabiliriz?
Bu aralar ardarda felaket haberleri alıyoruz, lakin bu zor günleri de birlik, beraberlik ve dayanışma ile atlatabiliriz. Van'da bulunan depremzede kardeşlerimiz için herkes elinden geleni ( az da olsa ) yapsa onlara çok faydamız olacaktır. İnternette ve televizyonda herkes bir şeyler söylüyor. 
Not:  BDP ve PKK da yardım topluyormuş arkadaşlar. Yardımlarınız kurşun olarak geri gelmesin diyorsanız dikkatli olunuz.
  • Best Van Tur (444 00 65) ve Van Gölü Turizm (444 65 65) telefon numaraları ile irtibat kurup, kıyafet ve yiyecek yollanabiliyor.
Ayrıca takip ettiğim kadarıyla herkes kendince gruplaşıp eşya ve yiyecek toplayarak gönderiyorlar. PTT ve Yurtiçi Kargo ücretsiz gönderim yapıyor. İstanbul'daki toplanan yerler hakkında bazı gönderiler. Paket gönderecek arkadaşlar ihtiyaç listesi Battaniye, çocuk bezi, pet şişe su ve elektriğe ihtiyaç olamayan ısıtıcılar, kalın giysiler, kalın çoraplar, el feneri, pil.
  1. Moda Gönüllüleri 9:30-18:00 arası Moda Caddesi No:190'da (Koço'nun karşısı) Van'a gidecek yardımları topluyorlar
  2. Merter Migros ve Göztepe Optimum önünde yardım toplamak üzere kamyonlar beklemekte. Isıtıcı, kalın giysiler, hazır çorba vb. ürünlere öncelik tanıyarak paketler oluşturabilirsiniz0 yorum:

Yorum Gönder